arrow
Кредитні продукти
Кредитні продукти
Корисна інформація

Кредити на бізнес в Україні – хто видає, як отримати?

Кредити на бізнес в Україні – хто видає, як отримати?

Кредит на бізнес – це досить актуальна послуга для України. На жаль, у нашій країні дуже мало можливостей у громадян для самостійного старту і це велика проблема, оскільки малий бізнес не менш важливий для економіки, ніж великий. Для банків цей тип продукту пов'язаний з підвищеними ризиками, тому далеко не всі готові надавати підтримку населенню, кредитуючи їх починання. Розповідаємо, чи сприяє тому, щоб середньостатистичний громадянин мав можливість оформити кредит на бізнес, Україна і наскільки це легко в нашій країні.

 

Кредит на відкриття бізнесу чи розвиток

 

Тут треба розуміти, що навіть банки, які готові кредитувати громадян на бізнес часто відразу обмежують пропоновані опції. Деякі готові кредитувати і тих, хто тільки починає бізнес, і тих, хто хоче його розвивати. Це різні ступені ризику для банку, тому набагато частіше можна зустріти пропозиції взяти кредит на розвиток бізнесу, який вже запущений, існує і має якісь доходи або принаймні виручку. Більше того, більшість рекламних пропозицій у мережі при детальному вивченні виявляються саме пропозиціями кредитуватися на розвиток, поповнення оборотних коштів, покупку обладнання, відкриття нових точок, але не нового бізнесу.

Взяти кредит безпосередньо на відкриття бізнесу в Україні дуже складно. Найчастіше люди проходять цей шлях іншим способом – шукають можливості позичати гроші у знайомих чи залучають інвесторів. Втім, і інвестори не дуже охоче йдуть на це, оскільки знають, що, як правило, на них чекає втрата коштів. Не всі починають бізнес, маючи капітал на руках, багато хто і, правда, стартує з нуля і нарощує свою міць роками, крок за кроком досягаючи своїх цілей – такі історії викликають інтерес інвесторів на етапі розвитку та масштабування бізнесу.

Але доля бізнесу, відкритого в кредит, зазвичай, на жаль, є однозначною. Особливо це відчувається зараз, коли через пандемію навіть великі компанії по всьому світу ризикують стати банкрутами через те, що буквально захлинаються від боргів. При цьому вони мають, як мінімум, все ще досить велику виручку, а також майно, яке дозволяє їм набирати ще більше боргів у спробах реструктурувати заборгованість та врятуватися. Невеликий український «свіжоспечений» бізнес таких важелів, на жаль чи, навпаки, на щастя, не має, і в пандемію досить велика частка малого бізнесу просто зникла. І навіть для власників цього «померлого» бізнесу найпозитивніший результат – це просто вийти з цієї ситуації без боргів, а не повертати ще й прострочений кредит на малий бізнес.

З погляду економіки малому бізнесу треба допомагати. З погляду рівня фінансової грамотності в Україні та готовності громадян справді серйозно підходити до відкриття нової справи ось ця недоступність кредитних коштів – це радше благо, ніж зло, тому однозначного висновку тут бути просто не може.

 

Кредит на розвиток бізнесу, Україна

 

На етапі розвитку банки та інші кредитори вже набагато «добріші». І їх можна зрозуміти – ризики знижуються, як і рівень їхньої відповідальності. Так, багато хто не знає, але є таке поняття, як принцип відповідального кредитування, якого дотримується більшість сучасних банків нашої країні.

На самому примітивному рівні роботу цього принципу можна пояснити так: вам не дадуть кредит на бізнес в Україні або будь-який інший кредитний продукт, якщо система оцінки ризиків банку вирішить, що ймовірність дефолту (неповернення) за вашою заявкою є надто високою. І це добре, насправді, тому що видача явно безповоротних кредитів – це збитки і для банку, і для позичальника згодом, оскільки він, напевно, просто загрузне в борговій ямі.

Але повернемося до кредитів на розвиток – як отримати кредит на бізнес і, зокрема, його розширення/розвиток? Пропозицій такого характеру досить багато, але ми традиційно звернемося до пропозицій найбільших гравців, оскільки вони можуть запропонувати кращі умови, а також показати всю різноманітність кредитних продуктів для бізнесу в нашій країні.

 

ПриватБанк

 

Незважаючи на те, що за багатьма позиціями цей банк уже давно обганяють конкуренти, він, як і раніше, може запропонувати цікаві умови кредитування для бізнесу. Тут є «Розстрочка на бізнес», що дозволяє придбати комерційну нерухомість, поновити техніку, обладнання, автотранспорт тощо.

Основні умови:

 • Сума – від 200 тис. до 100 млн. гривень.
 • Термін – до 60 міс.
 • Ставка – від 10,5%.
 • Забезпечення – майно, яке купується за допомогою даного кредиту.
 • Перший внесок – від 20 до 50%, залежно від типу придбання.
 • Можливість відстрочення – є терміном до 9 міс.

Важливо: цей продукт бере участь у державній програмі "Доступні кредити 5-7-9%". Якщо ви створюєте багато робочих місць, ви можете зменшити кредитне навантаження на себе за допомогою держави. Розмір компенсації залежатиме безпосередньо від того, скільки людей ви даєте роботу.

 

Альфа Банк

 

Тут є виділений продукт безпосередньо для малого та середнього бізнесу і це великий плюс. Крім того, він також бере участь у держпрограмі компенсацій, тому якщо ви створюєте велику кількість робочих місць, для вас ця пропозиція буде цікавою.

Основні умови:

 • Сума – до 2 млн. грн.
 • Термін – до 12 міс.
 • Порука не потрібна, страховку також не вимагають.
 • При цьому оформити такий кредит можна онлайн, а рішення ухвалять за 1-3 дні.

Але це свідомо такий лайтовий «кредит на розвиток бізнесу без застави та поручителів» – максимально простий та доступний. Якщо ж покопатися в умовах продуктів детальніше, бачимо і кредит на розвиток бізнесу з іншими умовами – для тих, кому потрібно більше, більше і більше. От він уже дозволяє отримати до 7,5 млн. гривень без застави або до 100 млн. гривень із заставою на строк до 36 місяців та за ставкою від 11,7%.

 

IdeaBank

 

У порівнянні з гігантами ринку Ідея банк пропонує такий маленький продукт для бізнесу, за допомогою якого цей бізнес може вирішити якісь свої питання і вкласти гроші в розвиток. Але треба сказати, і вимоги щодо цього продукту набагато м'якші.

Основні умови:

 • Сума – до 500 тис. грн.
 • Термін – до 36 міс.
 • Ставка – 0,01% річних.
 • Програма підтримки бізнесу – три місяці вам не потрібно платити за тілом кредиту та місячний платіж для вас мінімальний.
 • Без застави та поруки.

По суті, продукт схожий на якийсь мікрозайм для бізнесу. Як бачите, ми розглянули 3 банки, а вже бачимо продукти абсолютно різного типу і це головне, що ми хотіли донести для тих, хто хоче брати гроші у борг на розвиток. Є сенс не лінуватися і детально розраховувати на всі можливості, які надають вам банки. У свою чергу, щось подібне є у всіх великих українських банків. Ви безперечно знайдете свій продукт, головне підбирати його під конкретні потреби тут і зараз, а не зациклюватися на одному банку, який ви вибрали для обслуговування.

Курс валют

Курс валют