Кредитні карти вже досить давно увійшли в наше життя. Їх легко отримати, достатньо лише прийти в банк або зайти на його сайт, або ж скористатися підбором кредитного продукту від FinAdviser. Банківські установи пропонують різні бонуси для користувачів своїх продуктів, а можливість використовувати кредитні кошти безкоштовно під час пільгового періоду і зовсім підкуповує.
Але, не так все легко. Як же не потрапити в "боргову яму"? Фахівці FinAdviser вирішили допомогти Вам і виділили 7 правил розумного використання кредитною карткою.
Намагайтеся стежити за своєчасністю погашення платежів. Навіть один день прострочення призведе не тільки до виникнення штрафу в розмірі передбаченого договором кредитування, а й зіпсує Вашу кредитну історію.
При оформленні картки відразу ж дізнайтеся всі тонкощі пільгового періоду. Варто звертати увагу не тільки на термін і як він розрахується, а й на які операції він поширюється. При правильному використанні кредитних коштів, ви зможете звести витрати до мінімуму, а то і зовсім використовувати гроші банку безкоштовно. Хороший бонус, вірно?
Привчіть себе в кінці кожного місяця вивчати виписку по карті, це дозволить планувати свої витрати в майбутньому, грамотно використовувати переваги пільгового періоду, контролювати свої витрати та вчасно погашати платежі.
Перш за все, рекомендація не знімати готівку з кредитної карти обумовлена вартістю цієї операції. Звичайно, банки надають спеціальні продукти, де комісія за зняття готівки за рахунок кредитних коштів не передбачена. Однак це поодинокі випадки. В основному Вам доведеться платити від 3% до 5% від суми зняття. Але і це ще не все, пільговий період на зняття готівки або переказ коштів відсутній практично у всіх банківських продуктів. Тобто, Вам доведеться платити як відсотки за користування кредитних коштів, так і за зняття їх в банкоматі. Варто задуматися, чи воно того варте?
При вивченні договору завжди звертайте увагу на розмір реальної процентної ставки. Реальна відсоткова ставка - це ставка, яка враховує всі витрати позичальника на користь кредитора (банку), пов'язані з оформленням, отриманням і обслуговуванням кредиту. Тобто, карта з низькою ставкою за користування кредитними коштами може виявитися не такою вже й вигідною. Щомісячне обслуговування, плата за страхування, додаткові комісії призведуть до збільшення відсотків виплат.
Дивна порада, чи не так? Давайте розберемося. Багато банків, щоб підштовхнути клієнтів користуватися своїми продуктами на постійній основі виставляють комісію за обслуговування неактивних рахунків. А це означає, що навіть, якщо Ви погасили всі заборгованості і благополучно забули про свою карту, через час Вас може очікувати неприємний сюрприз у вигляді боргу, про який Ви навіть не підозрювали. Не обов'язково щомісяця брати кредит і заново його погашати, досить користуватися власними коштами або ж просто закрити рахунок.
Не всі банки пропонують безкоштовне використання мобільного або інтернет-банкінгу, але ми наполегливо рекомендуємо не заощаджувати на цьому. Регулярні СМС-оповіщення, можливість в будь-який час доби переглянути стан свого рахунку, а також історія витрат вбережуть Вас від багатьох неприємностей, будь то контроль над покупками, оплата рахунків, і більш серйозні - помилки банківських систем або шахрайство.
29 травня 2021 р.
Поділитись
Курс валют